سطح مسابقات مالزی بالا است/ مقام دوم مسابقات ایران را در کارنامه دارم/ امیدوارم سومین مقام بین‌المللی را کسب کنم

نماینده کانادا در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی سطح این رقابت‌ها را بالا عنوان کرد و گفت: یک ماه قبل مقام دوم مسابقات ایران را کسب کردم و امیدوارم در مالزی سومین مقام بین‌المللی را کسب کنم.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، محمد معروف حسین قاری نوجوان اهل کشور کانادا است که امسال در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی شرکت‌ کرد.

وی در گفت‌وگو با فارس درخصوص فعالیت‌های قرآنی‌اش گفت: من تلاوت قرآن کریم را از پدرم آموختم و اکنون در 13 سالگی به لطف خدا عناوین مختلفی در مسابقات مختلف کسب کرده‌ام.

این قاری قرآن کانادایی درباره سوابقش در مسابقات مختلف بین‌المللی قرآن کریم گفت: 5 سال است که در مسابقات مختلف داخلی و خارجی شرکت می‌کنم و پیش از مالزی در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور‌های قطر و ایران شرکت‌کرده‌ام و مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی سومین حضور من در عرصه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم است که امیدوارم در این رقابت‌ها هم مانند دو مسابقه دیگر مقام کسب کنم.

معروف حسین درباره حضورش در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران گفت: حدود یک ماه پیش در مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در بخش دانش‌آموزی شرکت کردم و در این مسابقات مقام دوم را بدست آوردم. البته قبل از آن هم در مسابقات بین‌المللی قطر مقام اول را کسب کرده بودم.

وی ادامه داد: مسابقات ایران از نظر فنی و کیفی مسابقات خوبی بود و جا دارد از میزبانی شایسته ایرانی‌ها تشکر کنم.

این قاری کانادایی درباره رقبایش در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی گفت: رقابت در این مسابقات بسیار سخت است. قاری ایرانی قاری خوبی است و از تعریف زیاد شنیده‌ام، همچنین قاریان کشور‌های مالزی، اندونزی و برونئی هم قاریان خوبی هستند و کار سختی در این رقابت‌ها دارم.

انتهای پیام/
 

Google+